vandr 2014

Děkujeme všem, kteří jste přišli! Letošní ročník byl super! 150 účastníků je pro formát tohoto projektu nejen ideální počet, ale i zároveň skvělá účast při očekávání celodenního slejváku, který se nakonec nekonal. Tlučení špačků i plnění úkolů na dětské trase vám šlo skvěle – jen ta zvířátka jsou pořád stále slabší stránka. Čolka obecného a užovku obojkovou poznal opravdu málokdo :-). Připomínky k délce tras jsme zapracovali a příští rok bude i pěší 8 - 10 km. Pokusíme se udělat i dětskou trasu pro kočárek, nebo takovou, kterou by malí caparti lehce zvládli. Podrobný popis jednotlivých tratí najdete v podmenu "pěší trasy" a "cyklotrasy".

Těšíme se na příští ročník – termín, tím si ještě nejsme zcela jistí (počasí nám v tomto termínu nějak nepřeje, a to je zejména pro účast bikerů limitující - v dešti se jede na kole opravdu špatně). Pokud zůstane vše při starém, bude to opět půlka září před Katovskou třicítkou – dáme včas vědět. Jinak výborná zpráva je, že do dalšího ročníku jde celý tým znovu!

Veliké poděkování patří všem, kteří letošní vandr připravovali a s jeho organizací pomáhali. Jsou to: Město Hronov - bez obrovsky lidského přístupu vedení města by se tato akce nikdy nezrodila (velký dík patří J. Térovi za spoluorganizování celé akce), děkujeme manželům Vernerovým, kteří nám přišli brnknout a hlavně - veliké díky díky autorům pěších tras - Bohouši Maršíkovi, Jirkovi a Jířovi Vejvodovi, Joskovi Vlčkovi a Pavlovi Winterovi, autorům cyklotras - Michalu Podstavcovi, Jirkovi Kuldovi, Čéťovi Kávovi, a všem, kteří pomáhali s organizací - Jitka Podstavcová, Zuzana Spourová, Bronislava Havelková, Lea Škodová, Jirka Hájek, Ludvík Vlach, David Havelka, Ondra Havelka, Míra Ječmínek. Děkujeme za nabídnuté prostory a toleranci oddílu tenisu TJ Sokol Zbečník p. Jankovičovi a p. Lantovi. 
Panebože, snad jsem na nikoho nezapomněl!
 

 

za organizaci

Petr Havelka

 

Pár fotografií od J.Vejvody najdete zde .
Článek v Náchodském deníku s fotografiemi pana Macha najdete zde.
 
toto je už tedy minulost:
Vandr se uskuteční 13.září 2014 formou průběžného startu od 8:00 do 11:00 hodin. Vzhledem k tomu, že ve Zbečníku probíhá rozsáhlá výstavba kanalizace, je start letos umístěný na tenisových kurtech v Hronově (Smetanova ulice - silnice na Studýnka - u trati) u kterých je možné parkovat.
Pěší trasy budou - dětská (5.7 km) s nějakými úkoly (ta letošní nebude na kočárek, ale spíš na nějaké to nosítko) - pokud se vám bude zdát dlouhá, tak si ji prostě zkrátíte. Průběh dětské trasy je následující. Úkoly na ní vám neprozradíme :-) .
Pěší trasy pro dospělé jsou 15 a 25 km a cyklotrasy  25 a 50 km
Více informací sem pověsíme v průběhu tohoto víkendu.
To zatím vše.